Aviant zamontowany.jpg

Rekuperacja decentralna inVENTer

Słuszny cel, jakim jest oszczędzanie coraz większej ilości energii, oznacza, że ​​budujemy coraz szczelniejsze domy. To prawie całkowicie zapobiega niegdyś naturalnej wymianie powietrza poprzez nieszczelności w budynku. Wymagana dodatkowa wentylacja powoduje utratę dużej ilości energii. 
Zdecentralizowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych z odzyskiem ciepła może rozwiązać ten problem. Poniższych pięć artykułów zawiera bardziej szczegółowe informacje na temat zdecentralizowanej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych.

Tematy doradcze:

 •   Budowa zdecentralizowanego systemu wentylacji 

 • Zalety zdecentralizowanych systemów wentylacyjnych

 • Koncepcje wentylacji do planowania wentylacji

 • Montaż systemu wentylacji pomieszczeń mieszkalnych inVENTer

 • Czyszczenie i konserwacja zdecentralizowanego systemu wentylacji

 • Koszt zdecentralizowanego systemu wentylacji 

 • Modernizacja wentylacji pomieszczeń mieszkalnych 

 • Kontrolowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych - energooszczędna z odzyskiem ciepła

Web Konsultacja

Ecovert wspiera Cię w podejmowaniu decyzji!

Praktyczne wskazówki i wiedza ekspercka w darmowych mailach informacyjnych inVENTer

 • Ile kosztuje zdecentralizowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych?

 • Czy możesz otrzymać dotację z programów rządowych ?

 • Jakich zasad należy przestrzegać?

 • Czy możesz samodzielnie dokonać montażu tego systemu ?

 • Zapisz się do naszego newslettera !

Budowa zdecentralizowanego systemu wentylacji

Jeśli planowana jest instalacja wentylacji, zdecentralizowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych jest elastycznym rozwiązaniem dzięki zastosowaniu kilku pojedynczych urządzeń, które są umieszczane w zewnętrznej ścianie budynku i zawsze pracują razem w parach. Ta interakcja umożliwia poszczególnym urządzeniom odprowadzanie zużytego powietrza na zewnątrz, a następnie dostarczanie do wnętrza świeżego powietrza. Dodatkowe zastosowanie ceramicznego zasobnika ciepła zapewnia utrzymanie aktualnej temperatury w pomieszczeniu. Tutaj szczegółowo wyjaśniono zasadę wentylacji zdecentralizowanych systemów wentylacyjnych.

Image by Mitchell Luo
Image by S O C I A L . C U T

Zalety zdecentralizowanych systemów wentylacyjnych

Centralne systemy wentylacyjne wymagają wielu rur wentylacyjnych, które są mocno zakotwiczone w budynku. W przeciwieństwie do tego zdecentralizowane systemy wentylacyjne stanowią znacznie bardziej elastyczne rozwiązanie dla regularnej wymiany powietrza dzięki zastosowaniu kilku pojedynczych urządzeń, które mogą być również stosunkowo łatwo stosowane w nowych i istniejących budynkach. Ta elastyczna instalacja stanowi istotną zaletę w porównaniu do centralnych systemów wentylacyjnych. Zapytaj doradcę o systemy inVENTer.

Nasze koncepcje planowania rekuperacji dla Ciebie

Wentylacja jest ważnym środkiem utrzymania dobrej jakości powietrza i struktury budynku. Zmiana powietrza we właściwym czasie nie tylko usuwa zanieczyszczenia i drobny pył, ale także reguluje wilgotność. Dobre planowanie wentylacji jest niezbędne przy instalacji zdecentralizowanych systemów wentylacyjnych, aby zagwarantować wymaganą minimalną wymianę powietrza i zdrowy klimat w pomieszczeniu. Nasze programy pozwalają na dobór optymalnego rozwiązanie dla Twojego budynku.Dodatkowo, podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia koncepcji wentylacji. Ponadto bardziej szczegółowe informacje na temat dokładnych obliczeń i przykładowe obliczenia pomagają zrozumieć planowanie.
Zapytaj naszego doradcę o planowanie dla Ciebie.

Planowanie spotkania
Montaż izolacji w pokoju

Montaż systemu wentylacji pomieszczeń mieszkalnych inVENTer

Zdecentralizowane systemy wentylacyjne firmy inVENTer nie tylko zapewniają przyjemny klimat w pomieszczeniu, ale można je również bardzo łatwo zainstalować w zaledwie kilku krokach. Każdy nasz doradca z przyjemnością odpowie na twoje pytania, dotyczące montażu.

Czyszczenie i konserwacja zdecentralizowanych systemów wentylacyjnych inVENTer

Dla wielu urządzeń czyszczenie i konserwacja to podstawowy warunek długiej żywotności i optymalnej funkcjonalności urządzenia. Odgrywa to również ważną rolę w zdecentralizowanej wentylacji  inVENTer, ponieważ zapewnienie jakości wentylacji wymaga spełnienia pewnych wymagań higienicznych. nasz doradca wyjaśni, co to jest i dlaczego konieczne jest czyszczenie systemu wentylacji. Oprócz korzyści, przedstawi dokładną procedurę czyszczenia i konserwacji oraz wyjaśni różne cechy poszczególnych filtrów inVENTer.

Czyszczenie filtrów
Image by Micheile Henderson

Koszt zdecentralizowanego systemu wentylacji

Regularna i kontrolowana wentylacja jest niezbędna, aby uniknąć rozwoju pleśni. Przy wycenieniu nieruchomości coraz ważniejszą rolę odgrywają zrównoważony rozwój, kwestie związane z cyklem życia, efektywność energetyczna i dobre samopoczucie. 
Tam, gdzie nadal występują przeciągi w starych budynkach przez istniejące otwory, takie jak pęknięcia, stara stolarka okienna, drzwiowa lub nieszczelne ściany, powodują wysokie koszty ogrzewania.  Nowe i szczelne budynki, zgodne z obecnym EnEV, są bardzo dobrymi oszczędzającymi energię cieplną budynkami. Szczelność budynku zatrzymuje ciepło wewnątrz, a tym samym pozwala zaoszczędzić dużo energii cieplnej. 

Skontaktuj się z nami w sprawie zdecentralizowanej wentylacji w starych budynkach.
Ale właśnie tutaj wymagana jest aktywna wentylacja, aby utrzymać jakość powietrza dla ludzi i wartość budynku. Ale jak wysokie są koszty zdecentralizowanej wentylacji przestrzeni życiowej i jakich cen należy się tutaj spodziewać? O tym wszystkim dowiesz się od naszego doradcy.

Kontrolowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych - energooszczędna z odzyskiem ciepła

Regularna wymiana powietrza i niezmiennie wysoka jakość powietrza bez konieczności otwierania okien - zapewnia to kontrolowana wentylacja pomieszczeń mieszkalnych z odzyskiem ciepła lub bez. Nie tylko chęć czystego powietrza we własnym domu, ale także nowe domy i mieszkania wymagają ciągłej wentylacji budynków mieszkalnych. Ogólnie rozróżnia się scentralizowane i zdecentralizowane systemy wentylacji do kontrolowanej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych - w zależności od obszaru zastosowania i funkcji. Więcej o kontrolowanej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych i indywidualnych zaletach dowiesz się od naszego doradcy. Zapraszamy do kontaktu !

Sypialnia
Przestronny salon

Wentylacja dla zdrowego klimatu domu

Twoje ciało często sygnalizuje zmęczenie, bóle głowy i trudności z koncentracją: Możliwe że, powietrze w Twoim pomieszczeniu jest złe. W przypadku niedostatecznej wentylacji zawartość tlenu w powietrzu spada; Zanieczyszczenia gromadzą się. Niedostateczne usuwanie wilgoci oznacza również, że zarodniki pleśni dostają się do powietrza w pomieszczeniu. Nie tylko mogą powodować skutki zdrowotne, takie jak astma. Pleśń atakuje ściany salonu i uszkadza strukturę budynku. Aby zaradzić tej sytuacji w krótkim czasie, można zastosować metodę „otwartego okna”. Ale trzeba by tak często wietrzyć pomieszczenie (zwykle 7-8 razy dziennie), żeby stało się to niepraktyczne, a także zwiększyło koszty ogrzewania. Dzięki kontrolowanemu systemowi wentylacji wypowiadasz wojnę złemu powietrzu. Centralne czy zdecentralizowane, to jest zawsze lepsze rozwiązanie dla zdrowia i jakości życia.

Wentylacja piwnicy - dopływ świeżego powietrza, odprowadzanie wilgoci

„Nie możesz nieprawidłowo wietrzyć?” Ale możesz i niestety nadal zdarza się to bardzo często. Zwłaszcza w nieogrzewanych pomieszczeniach piwnicy można wyrządzić więcej szkód dzięki strategii „Otwarte okna - świeże powietrze do środka” niż skorzystać z zalet świeżo wentylowanej piwnicy. Każdy, kto nieostrożnie wprowadza ciepłe powietrze do nieogrzewanej piwnicy, zapewnia, że wilgoć skrapla się na ścianach piwnicy. Zapytaj doradcy, jakie są przyczyny wilgoci w piwnicy, jak prawidłowo wietrzyć pomieszczenia w piwnicy i jak najłatwiej rozwiązać te problemy.

Image by Charles Deluvio
Leasing%20a%20Home_edited.jpg

Wynajmujesz nieruchomość ?
Przeczytaj o wymuszonej wentylacji.

Niestety, relacje między najemcą a wynajmującym nie zawsze są oparte na zaufaniu. Zwłaszcza jeśli chodzi o temat "dbania o powierzone mienie". W temacie tak wrażliwym, kiedy powstanie pleśń, wina i odpowiedzialności ścigają się ze sobą. Podczas gdy najemcy podają uszkodzenia strukturalne jako przyczynę rozwoju pleśni, właściciele często narzekają na niewystarczającą wentylację ze strony najemców. Aby temu przeciwdziałać, właściciele domów często sięgają po środki wymuszające wentylację najemców - czy to ukryte szczeliny wentylacyjne we wrębie okiennym, czy automatyczny system wentylacji, do którego funkcji najemcy nie mają dostępu. Te środki "przymusu" często niosą ze sobą potencjał konfliktu między stronami. Zapytaj nas, o system wymuszonej wentylacji.